Významný distributor alko a nealko nápojů​

KDO JSME

Největší výrobce a distributor alkoholických i nealkoholických nápojů na Slovensku a jeden z klíčových hráčů na českém nápojovém trhu.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ PRODUKTY

Výrobky z produkce St. Nicolaus a Budiš jsou na domácím trhu nejprodávanější v řadě kategorií. Také v Čechách se řadí mezi top produkty dle prodejnosti.

MEZINÁRODNĚ OCEŇOVANÉ

Výrobky St. Nicolaus a Budiš pravidelně získávají ocenění na mezinárodních soutěžích jako World Spirit Awards, IWSC, Superior Taste Award, The World Packaging Awards a Superbrands.​

ST. Nicolaus

GLOBÁLNÍ PŘÍTOMNOST

Produkty společnosti St. Nicolaus jsou zastoupeny na trzích více než 20 zemí v Evropě, Africe, Asii a Severní Americe.

ST. Nicolaus

KOMPLEXNÍ VÝROBNÍ ZÁKLADNA​

Dvě vlastní likérky, moderní lihovar a pálenice na ovocné destiláty na Slovensku a v Maďarsku. Osm minerálních pramenů a čtyři závody na stáčení a výrobu nealko nápojů.

UNIKÁTNÍ MINERÁLNÍ PRAMENY

Fatra vyniká zásaditým účinkem, Gemerka vysokým obsahem magnézia v optimálním poměru s kalciem a Budiš příznivě působí na trávení.​

Naše vize

Naše vize

Chceme být našim spotřebitelům nablízko všude tam, kde potřebují uhasit žízeň, vychutnat si jídlo nebo se bavit s rodinou a přáteli. Děláme to s cílem nabízet jim alternativy, které jsou zdravější, společensky a enviromentálně zodpovědné.

Naše mise

Naše mise

Bohaté zkušenosti založené na historii a tradici se silným důrazem na inovace, kvalitu a bezpečnost výrobků zajišťují společnosti St. Nicolaus vedoucí pozici a konkurenceschopnost na trhu.

Naše lihovary​

St. Nicolaus,
Liptovský Mikuláš

Výrobná linka vodky v Liptovskom Mikuláši

St. Nicolaus, Liptovský Mikuláš

Za datum našeho vzniku považujeme rok 1867, kdy Armin Stark založil první soukromou pálenici v Liptovském Mikuláši. K té v roce 1910 přibyla rafinérie lihu. O dvanáct let později vznikla jako dceřiná společnost Prvá liptovská továreň na likéry – Rudolf Stien a spol., která rozšířila tehdejší portfolio o výrobu likérů, boroviček, rumů nebo slivovice. Výroba probíhala i během druhé světové války až do znárodnění a vytvoření státního podniku, pozdější privatizace a vzniku současné společnosti ST. NICOLAUS a.s., která je dnes největším výrobcem lihovin a destilátů na Slovensku.

Slovenské liehovary a likérky, Leopoldov

Pohlad do výrobne liehu v Leopoldove

Slovenské liehovary a likérky, Leopoldov

Historie lihovaru v Leopoldově sahá až do roku 1908, kdy se statkáři Fuchs, Löwy a Switzer rozhodli založit společnost „Západouhorský liehovar a rafinéria“ s cílem vybudovat moderní velkokapacitní lihovar na výrobu lihu z cukrové řepy pro významnou část Rakousko-Uherska. V roce 1911 odstartoval svoji první výrobní dávku Leopoldovský lihovar – největší průmyslový lihovar v celé střední Evropě. Lihovar dnes navazuje na to nejlepší z jeho bohaté historie, ale současně drží krok se světovými trendy z oblasti lihovarnictví, díky čemu je oceňovaným výrobcem octu a potravinářského lihu nejvyšší kvality.

Várda Distillery, Kisvárda, Maďarsko

Pohľad na rozbalenú fľašu Varda Distillery

Várda Distillery, Kisvárda, Maďarsko

Skupina Várda-Drink se sídlem v Kisvárde se už od roku 1922 pod vedením Istvána Dinera profilovala jako jeden z největších hráčů na maďarském trhu s lihovinami a pálenkou. Od jeho časů prošla továrna mnoha změnami a od roku 2007 je součástí skupiny ST. NICOLAUS. Ve výrobním závodě v Kisvárde a v pálenici ve Vásárosnaményi se ročně vyrábí milióny litrů lihovin a pálinky. Várda byla prvním lihovarem v zemi s registrovanou ochrannou známkou pálinky – Szatmári Szilvapálinka a následně i Szabolcsi Almapálinka.

Naše prameny

Gemerka minerální pramen

Gemerka minerální pramen

Gemerka pramení v nejčistší části Slovenské přírody, v jeskyních Slovenského krasu. Je čerpána z hloubky 100 m, kde se pramen přirozeně obohacuje o minerály z krasového podloží.​

Magnéziová minerální voda Gemerka obsahuje přírodní hořčík a vápník v poměru 1:3, který je optimální pro vstřebávání hořčíku do organizmu.​

Fakt, že pití Gemerky zvyšuje obsah hořčíku do lidského těla prokázala i nedávná vědecká studie.

Fatra minerální pramen

Fatra minerální pramen

Fatra pramení v hornatém regionu Turiec a její pramen byl objeven až poměrně nedávno – na počátku 20. století.​

Svým složením je unikátní a to i v Evropském kontextu. Minerály, které obsahuje, dokáží v trávícím traktu vytvořit zásadité prostředí a pomáhají tak při překyselení žaludku, pálení žáhy a dalších potížích. Její vzácnost ještě podtrhuje fakt, že je dostupná jen v omezeném množství.

Budiš minerální pramen

Budiš minerální pramen

Pramen Budiš se nachází v Turčianské kotlině, v bezprostřední blízkosti lázní Turčinské Teplice.​

Budiš je nejprodávanější minerální voda na Slovensku. Má charakteristickou chuť a svým složením příznivě působí na lidský organizmus, především na trávení. Nahrazuje také nedostatek minerálů v těle a vhodně doplňuje jejich denní potřebu. Hodí se tak jako doplněk jídla i pro dodání minerálů při sportu.

ST. Nicolaus

ST. NICOLAUS působí na více než 19 zahraničních trzích.​

Vlastní marketingové a sales týmy sídlí v:​
Prostřednictvím distributorů působíme v:​
ST. Nicolaus Velká Británie
ST. Nicolaus Německo
Rakousko​
Itálie
ST. Nicolaus Polsko
ST. Nicolaus Černá hora​
ST. Nicolaus USA
ST. Nicolaus Indie
ST. Nicolaus Chorvatsko
ST. Nicolaus Bosna a Hercegovina
ST. Nicolaus Slovinsko
ST. Nicolaus Kosovo
ST. Nicolaus Čína
ST. Nicolaus Belgie
ST. Nicolaus Srbsko
Nigérie
V případě zájmu o spolupráci kontaktujte: ​
international@nicolaus.sk